דבר המנהלת

גלית. מנהלתלהורים שלום רב,

 
ביום רביעי ה-20.2 התקיימה ישיבת הנהגה.
במהלך הישיבה הוצגה תכנית הגישור שהולכת להיכנס לתוקפה לאחר פסח. 
תכנית זו הינה מהלך בית ספרי נוסף, הנועד לקדם אקלים של סובלנות, כבוד ואווירה נעימה בבית הספר. 
לאחר פסח יצאו כ- 15-20 תלמידים משכבות ד'-ה' לקורס גישור במרכז הגישור ברחובות. התלמידים ילמדו כיצד ליישב סכסוכים, וכיצד לסייע לצדדים המעורבים לנהל הליך הוגן, שבסופו יגיעו הצדדים להסכמות לשביעות רצונם. התלמידים ילמדו את רזי המקצוע במהלך שלושה חודשים, ובחודש אוקטובר 2019 תחל התכנית לפעול בבית הספר. 
 
בנוסף, התקיימה פעילות שיתופית בין המורים לנציגי ההנהגה ומטרתה הייתה להדגיש כי בית הספר מאמין בשיתוף פעולה מלא בין ההורים והצוות. הצלחתו של בית הספר ושמו, יושפעו ומושפעים מההנהלה, מצוות המורים ומקהילת ההורים.
 
ומה הצלחנו לקדם עד כה בשיתוף פעולה מלא של הורים, מורים ואף תלמידים: 
  • תכנית נשק וסע שממשיכה לרוץ 
  • תכנית מעש"ה שפועלת במרץ, ונותנת את אותותיה בהפחת אירועים וברתימת התלמידים לסייע האחד לשני ובכך מקדמת אקלים חיובי בכיתה. כתות רבות יצאו לצ'ופר כיתתי בזכות צבירה של תעודות צל"ש מנהלת.
  • מסמך האמנה הבית ספרי מתגבש לכדי סיום, ובמהלך השבועיים הקרובים יוטמע בכתות ויגיע לחתימת  ההורים והתלמידים. 
  • נהלי ביטחון ובטיחות גובשו ויצאו באופן מסודר להורים, ובהזדמנות זו ברצוני להודות לכל ההורים המיישמים את הכללים. 
  • חדר כושר לשכבות הנמוכות נבנה, בהזדמנות זו שמחה לבשר כי ביום שישי בתאריך ה- 15.3 תתקיים השקת חדר הכושר בשעה 9:00 בבוקר. במהלך המפגש תדגים קבוצת ילדים פעילות בחדר. 
  • במסגרת השעות הפרטניות באומנות טיפחו התלמידים את כל חדרי השירותים משכבות א'-ו', חדרי השירותים קיבלו מראה חדש בזכות העיצוב של התלמידים. 
  • בנוסף, בכל השירותים הוחלפו מתקני נייר טואלט סמארט פטנט חיסכוני לנייר, מתקן המונע ביזבוז מיותר ושומר על סביבה נקייה.   
  • במחצית הזו של השנה יעצבו התלמידים בהנחיית נירית, המורה לאומנות, את חדר האנגלית. חדר זה משמש את התלמידים במסגרת השעות  הפרטניות והדיפרנציאליות. 
 
   בימים אלו הוקמה ועדת היגוי שמטרתה לבנות חדר רוגע בשיטת עקרונות ההכלה. בחדר זה יגיעו התלמידים לזמן צ'ופר, רגיעה וזמן מחשבה. 
   חדר זה ימוקם בממ"ד ו'  לשימוש כל תלמידי בית הספר. נשמח לקבל תרומות של משחקי קופסה, כריות נוי, לגו, משחקי הרכבה, סוני פלייסטיישן או כל משחק אחר היכול להתאים לחדר זה. את התרומות ניתן להביא לטלי קופלביץ, רכזת הכלה והשתלבות. 
 
  אופיר שקד מכיתה ו'2 יצג אותנו בכבוד בתחרות גמר "הנואם הצעיר" שהתקיימה בעיר רחובות. הנאום בנושא "קבלת האחר" היה משכנע, מעניין ומרתק. 
 בתחרות הבית ספרית שהתקיימה בנושא השתתפו תלמידים רבים משכבה ו', התלמידים גילו השקעה מרובה בכתיבת הנאומים וכולם ראויים לכבוד על כך! 
 
בתאריך 4/3, יום שני נערכה תחרות איות בית ספרית באנגלית. את התחרות הנחו המורות לאנגלית ומתנדבים מ"ידיד לחינוך".  תלמידים מכתות ה'-ו' לקחו חלק בתחרות. השנה התמודדו תלמידים רבים ואנו גאים בהם על כך. התלמידים העשירו וגוונו את הלמידה בדרך זו והרחיבו את אוצר המילים שלהם. במקום השלישי זכתה דנה שטיינבוק מכתה ו'1, במקום השני זכתה ליאורה בר מכתה ה'2 ובמקום הראשון זכה תמיר לביא מכתה ה'2. אנו מאחלים בהצלחה לשלוש הזוכים אשר ייצגו אותנו בתחרות המחוזית שתערך בחודש מאי.
 
מיתר אוחיון מכיתה ו'1 תייצג  את בית הספר בגמר ה"עבריאדה" העירוני, נאחל למיתר בהצלחה! 
 
הנכם מוזמנים להתרשם מהעשייה הענפה של בית הספר באתר בית הספר.  
 
טלי יעקוב מזכירת בית הספר יצאה לדרך חדשה. נודה לטלי על עבודתה המקצועית והמסורה בבית הספר ונאחל לה בהצלחה בתפקידה החדש. היום החלה המזכירה החדשה, אהובה לוי, את תפקידה בבית הספר. נאחל לאהובה בהצלחה! 
 
מפגש הנהגה מספר 5 יתקיים ביום שלישי ה-26.3 בין השעות 20:00-22:00. 
 
"משנכנס אדר מרבין בשמחה" – חג פורים בפתח, הנכם מוזמנים להתעדכן בלוח השנה באתר זה להתרשם מתכנית חודש מרץ בבית ספרנו לקראת חודש זה. 
 
בברכת חג פורים שמח,
גלית וכל הצוות החינוכי